„Hanza poleca”: Ośrodek Kultury Morskiej. Nowa filia Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku .

Ośrodek Kultury Morskiej. Nowa filia Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku .

Otoczenie popularnego gdańskiego żurawia ulokowanego w zabytkowej Bramie Szerokiej nad Motławą kończy uzyskiwać nowe oblicze.  Ceglano-szklana elewacja nowego oddziału Centralnego Muzeum Morskiego wspaniale wkomponowuje się w zabytkowe otoczenie, jednocześnie nadając powiewu nowoczesności tej części nabrzeża. W kwietniu 2012 roku ma zostać ukończony, rozpoczęty w 2008 roku projekt pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej”. Ośrodek Kultury Morskiej jest jedną z filii Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku i właśnie doczekał się nowego budynku. Placówka zaprezentuje nam kilka ekspozycji zgodnych z najnowszymi europejskimi standardami. Do dyspozycji zostaną oddane takie wystawy stałe jak „Ludzie-statki-porty”,  „Łodzie ludów świata” oraz wystawy czasowe. W ośrodku odbywać się będą warsztaty konserwatorskie i lekcje muzealne oraz warsztaty archeologii podwodnej.

Dla „Hanzowiczów” najciekawszym elementem wystawy będzie niewątpliwie eksponat ukazujący model XV-wiecznego żaglowca, skonstruowany tak, by odwiedzający mogli na chwilę wejść do niego i  poczuć się jak średniowieczni marynarze. Eksploratorów ucieszy także część poświęcona archeologii podwodnej. W tej sekcji pojawią się filmy z badań podwodnych prowadzonych przez zespół archeologów Centralnego Muzeum Morskiego. Archeologiczna grota, w której będzie można oglądać owe filmy zostanie również wyposażona w poligon-piaskownice dla najmłodszych. W tej części ekspozycji znajdzie się też akwarium, w którym żyć będą ryby. Jego dno natomiast urozmaicą znaleziska pochodzące z dna morza. Zastosowanie technologii multimedialnych, wykorzystanie interaktywnych technik przekazu, oryginalnych prezentacji audiowizualnych oraz komputerowych wizualizacji – sprawi, że wiedza o morzu będzie prezentowana w całkowicie nowy sposób w skali całej Polski.

http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=szablon.depesza&dep=387070&data=&lang=PL&_CheckSum=1662575802 – artykuł PAP – W kwietniu otwarcie nowego obiektu Centralnego Muzeum Morskiego

http://www.cmm.pl/ – Centralne Muzeum Morskie – strona główna

http://www.cmm.pl/osrodek.php?main=wystc&mid=2&lang=pl_ – Ośrodek Kultury Morskiej – informacje od CMM

Autor: Paweł Lech

Reklamy

Informacje o Paweł Lech

Student IV roku archeologii w Instytucie Archeologii UW. Pracownik Centrum Nauki Kopernik. Opiekun strony SKN Hanza. Jego głównymi zainteresowaniami są archeologia średniowiecza i czasów nowożytnych ze szczególnym naciskiem na tradycję antyku i popularyzację. Poza archeologią interesuje się historią sztuki, podróżami i sportem.
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii "Hanza" poleca, Artykuły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s