Cykl wykładów SKN „Hanza”: Bałtyk na przestrzeni wieków – wykład II

Już w poniedziałek 16. stycznia 2012 będzie miał miejsce referat doktora Wojciecha Wróblewskiego, wicedyrektora Instytutu Archeologii UW, pt: „Kontakty mieszkańców ziem bałtyjskich ze Skandynawią we wczesnym średniowieczu”. Wydawałoby się, iż jest to temat identyczny z wystąpieniem grudniowym… Nic bardziej mylnego! Czasy wczesnego średniowiecza (VI – XI w.) to okres formowania się państw europejskich, a co najważniejsze, są to czasy wypraw wojenno-handlowych wikingów. Jak wyglądały relacje Bałtów z wikingami? Walczyli ze sobą czy może żyli w zgodzie?

Reklamy

Informacje o shavril

Absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka SKN Hanza. Zainteresowana okresem wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem, głównie w basenie Morza Bałtyckiego, a także zastosowaniem geodezji w archeologii. Ostatnio flirtuje z marketingiem w nadziei na znalezienie sposobu na reklamę polskich instytucji kultury, czego wynikiem jest włączenie się w działania AleMuzea!
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Cykl wykładów 2011/2012, Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Cykl wykładów SKN „Hanza”: Bałtyk na przestrzeni wieków – wykład II

  1. Paweł Lech pisze:

    Się dzieje, się kreci.. Mam nadzieję, że teraz będzie jeszcze więcej osób! Dr Wróblewski, persona znana i z niewątpliwym talentem oratorskim!:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s