„Hanza poleca”: Studencka konferencja „Dziedzictwo Pomorza”

W imieniu Studenckiego Koła Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego mamy zaszczyt zaprosić studentów, absolwentów i doktorantów zainteresowanych dziejami Pomorza na III Ogólnopolską Studencko-Doktorancką Konferencję Archeologiczną pt. „Dziedzictwo Pomorza” organizowaną w Szczecinie w dniach 29-31.03.2012.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie rozważaniom na temat kultury i środowiska Pomorza. Region ten położony na szlaku łączącym Europę Środkową ze Skandynawią, znajdował się również w strefie oddziaływań krain nadbałtyckich. Taka lokalizacja przyczyniła się do powstania mieszanki kulturowej, która pozostawiła po sobie bogate dziedzictwo, w dalszym ciągu czekające na odkrycie. Dlatego też pragniemy zaprosić reprezentantów wielu dyscyplin naukowych, dzięki którym, będziemy mogli poznać jego dotychczas nieznane oblicze.

Zgłoszenia (zarówno referentów jak i słuchaczy) należy nadsyłać do dnia 29.02.2012 na adres archeo.szczecin2012@gmail.com. Organizatorzy zapewniają uczestnikom noclegi oraz materiały konferencyjne, planowana jest również publikacja prezentowanych referatów. W programie przewidziana jest także impreza integracyjna i wycieczka.

Bliższe informacje na stronie internetowej SKAUS, a także pod podanym adresem mailowym i telefonicznie:

Magdalena Jakołcewicz – 501 502 042

Radosław Tomaszewski – 603 205 469

Patronat honorowy nad Konferencją objął JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, natomiast patronat medialny sprawuje portal Archeowieści.pl

Reklamy

Informacje o shavril

Absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka SKN Hanza. Zainteresowana okresem wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem, głównie w basenie Morza Bałtyckiego, a także zastosowaniem geodezji w archeologii. Ostatnio flirtuje z marketingiem w nadziei na znalezienie sposobu na reklamę polskich instytucji kultury, czego wynikiem jest włączenie się w działania AleMuzea!
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii "Hanza" poleca, Artykuły, Informacje i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s