Cykl wykładów SKN „Hanza”: Bałtyk na przestrzeni wieków – wykład III

 

„Bałtyk na przestrzeni wieków” – odsłona trzecia.

Już w środę 22 lutego 2012 o godzinie 17.30 w Instytucie Archeologii UW (w sali 2.10) będzie miał miejsce referat doktora Mateusza Boguckiego, pracownika Instytutu Archeologii i Etnologii Państwowej Akademii Nauk, pt: „Wikińskie miasta nad Bałtykiem”.

Dr Bogucki jest niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie – dokładnie tej tematyki dotyczyła jego dysertacja doktorska. Prócz tego zajmuje się numizmatyką wczesnośredniowieczną, głównie w północnej Europie, a także zasłynął jako badacz wędrówkowoludowego stanowiska w Komorowie, gm. Elbląg.

Jeśli jesteście zainteresowani, co działo się w Truso, czym zajmowali się mieszkańcy Hedeby albo jak ubierali się ludzie w Birce – koniecznie przyjdźcie!

Serdecznie zapraszamy!

 

Reklamy

Informacje o shavril

Absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka SKN Hanza. Zainteresowana okresem wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem, głównie w basenie Morza Bałtyckiego, a także zastosowaniem geodezji w archeologii. Ostatnio flirtuje z marketingiem w nadziei na znalezienie sposobu na reklamę polskich instytucji kultury, czego wynikiem jest włączenie się w działania AleMuzea!
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Cykl wykładów 2011/2012, Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s