Podsumowanie konferencji „Dziedzictwo Pomorza”

W dniach 29 – 31 marca b.r. w Szczecinie miała miejsce konferencja studencka
pt. „Dziedzictwo Pomorza”, organizowana przez Studenckie Koło Archeologiczne SKAUS, pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele wielu krajowych uczelni, m.in. z Poznania, Torunia, Krakowa i Wrocławia, jak również z placówek niezależnych (Muzeum Narodowe
w Szczecinie, Zea Harbour Project i Muzeum Pierwszych Piastów w Lednicy). Uniwersytet Warszawski czynnie reprezentowali: Wioleta Rydzyńska ze swoim referatem „Między Latgalią a Gotlandią. Bransolety z Pola Nowomiejskiego w Elblągu.” oraz Paweł Jaskólski, zgłębiający temat „Późnośredniowieczny i nowożytny warsztat rogownika na przykładzie Gdańska i Elbląga.”.
Nieoficjalnym hasłem konferencji stała się „interdyscyplinarność”. Większość wystąpień odwoływała się do konieczności takiego podejścia w pracach archeologicznych. Przejawiało się to również w charakterze pierwszego bloku referatów, składającego się z wystąpień etnografa, psychologa i literaturoznawcy.
Organizatorzy zadbali o to, byśmy się nie nudzili, nie tylko organizując wieczorami imprezy integracyjne, ale również ostatni dzień przeznaczając na wycieczkę po Szczecinie (która pomimo niesprzyjającej pogody pokazała nam, że Szczecin nawet w deszczu, czy gradzie jest miastem, w którym można się zakochać ^.^).
W imieniu swoim i całej grupy „warszawskiej”, składającej się zresztą w większości
z członków SKN Hanza, chciałabym serdecznie podziękować organizatorom za poświęcony czas, cierpliwość i towarzystwo. Mamy nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy między naszymi Kołami.

Reklamy

Informacje o Joanna Szarkowska

Studentka IV roku archeologii, oraz stażystka w Pracowni Dokumentacji i Zbiorów Instytutu Archeologii UW. Skarbnik SKN Hanza oraz były prezes SKN Hispania. Zainteresowana archeologią bałtyjską od późnego okresu wpływów rzymskich, aż po początki wczesnego średniowiecza, oraz wykorzystaniem metod geomorfologicznych i GISu w archeologii.
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Informacje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s