„Bałtyk na przestrzeni wieków” – wykład V

Tym razem SKN Hanza zaprasza wszystkich zainteresowanych do Instytutu Archeologii UW na wspólne wystąpienie mgr Magdaleny Nowakowskiej oraz mgr Kariny Kowalskiej pt. „Krzyżacy na Bałtyku”.

Panie zaprezentują dwa spojrzenia na temat transportu morskiego w okresie krzyżackim. Dowiemy się między innymi, jakie są najnowsze ustalenia i jak przebiegały badania podwodne na wraku zwanym „Miedziowcem”, który zatonął na początku XV w. Co przewoził? Dokąd płynął? Dlaczego zatonął? I czemu jest tak ważny dla polskiej archeologii podwodnej?

W drugiej części natomiast usłyszymy o temacie rzadziej poruszanym w literaturze czy na innych wykładach. Chodzi mianowicie o źródła pisane dotyczące morskiej działalności Krzyżaków. Czy pływali i w jakim celu? Jak wyglądało szkutnictwo w krzyżackich miastach? Jakie były stosunki Zakonu z Hanzą?

Serdecznie zapraszamy już w środę, 25. kwietnia,  o godz. 17.00 do Instytutu Archeologii UW, sala 2.06!

 

Reklamy

Informacje o shavril

Absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka SKN Hanza. Zainteresowana okresem wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem, głównie w basenie Morza Bałtyckiego, a także zastosowaniem geodezji w archeologii. Ostatnio flirtuje z marketingiem w nadziei na znalezienie sposobu na reklamę polskich instytucji kultury, czego wynikiem jest włączenie się w działania AleMuzea!
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Cykl wykładów 2011/2012, Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s