„Bałtyk na przestrzeni wieków” – wykład VI

SKN Hanza serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do Instytutu Archeologii UW na ostatni już w tym roku wykład z cyklu „Bałtyk na przestrzeni wieków”. Tym razem zawitamy do średniowiecznego Gdańska – mgr Zbigniew Polak wygłosi wykład pt. „Wykopaliska IA UW w Gdańsku”.

Gdańsk przez długie lata był głównym poligonem warszawskiego Instytutu Archeologii, na którym pierwsze doświadczenia zbierali nasi wykładowcy i starsi koledzy. Prelegent opowie o wybranych wykopaliskach przeprowadzanych w Gdańsku, przybliżając przede wszystkim właśnie prace prowadzone pod egidą Pracowni Badan Terenowych IA UW.
Będziemy mieli okazję usłyszeć o specyfice późnośredniowiecznych i nowożytnych wykopalisk miejskich. O poszukiwaniach nieistniejącego już dziś zamku krzyżackiego. O badaniach „słynnych” gdańskich latryn przy ulicy Powroźniczej. O poszukiwaniach prowadzonych na zapleczu średniowiecznej stoczni. I o wielu innych ciekawych sprawach…

Zapraszamy w środę, 30. maja o godz. 18:30 do IA UW, do sali 2.09.

 

Reklamy

Informacje o shavril

Absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka SKN Hanza. Zainteresowana okresem wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem, głównie w basenie Morza Bałtyckiego, a także zastosowaniem geodezji w archeologii. Ostatnio flirtuje z marketingiem w nadziei na znalezienie sposobu na reklamę polskich instytucji kultury, czego wynikiem jest włączenie się w działania AleMuzea!
Galeria | Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Cykl wykładów 2011/2012, Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s